top of page
Pilates Stretches

Hatha jóga pro pokročilé

čtvrtky od 17:30 do 19:00 hod

Toto cvičení je pro ty, kteří se s jógou již  někdy setkali a chtějí se posunout dál nejen v cvičení ásan, ale také v dalších stupních jógy, jako je pránajáma, hluboká relaxace nebo meditace. Každé cvičení začínáme úvodní relaxací a jemným protažením, které nám pomůže s přechodem z každodenního shonu k usebrání, ztišení a zjemnění celkového vnímání. Navazujeme ásanami s delší výdrží, pokračujeme dechovým cvičením a končíme závěrečnou hlubokou relaxací. Odcházíme odpočatí, osvěženi na těle i na duchu.

Meditation Class

Hatha, jemná jóga pro začátečníky

úterky od 17:30 do 19:00 hod

Toto cvičení je pro úplné začátečníky, ale i pro mírně pokročilé. Učíme se poznávat a respektovat limity svého těla. Dále se snažíme zjemňovat své vnímání, ztišovat svou mysl, ukážeme si správné postavení a držení těla. Uvolnění je pro mnohé začátečníky těžký oříšek, ale je velmi důležité. K tomu nám pomůže znalost základů správného dýchání. Odcházíme odpočatí, osvěžení na těle i na duchu.

Group Dance

Hatha, jemná ranní joga

čtvrtky od 9:00 do 10:30 hod

Toto cvičení je také pro úplné začátečníky i pro mírně pokročilé. Prohlubujeme své zkušenosti s poznáváním a respektováním limitů svého těla. Také zde se snažíme zjemňovat své vnímání a ztišovat mysl. Ukazujeme si správné postavení a držení těla. Prohlubujeme uvolnění a k tomu nám pomáhá znalost základů správného dýchání. Odcházíme odpočatí, osvěžení na těle i na duchu.

Jóga

Říká se, že jóga je způsob života, nebo také obratnost v jednání. Vychází z prastaré indické filosofie.Královská cesta jógy má osm stupňů, které obsahují následování určitých etických postojů, cvičení ásan, pránájámu, tedy práci s dechem a energií, odpoutání smyslů, koncentraci, meditaci a konečné vysvobození z koloběhu samsáry, znovuzrozování. Další cesty jógy, které vedou ke stejnému cíli, jsou také karmajóga, bhaktijóga a džňánajóga.Pravidelné cvičení jógy očišťuje naše tělo a udržuje dobrou psychickou i fyzickou kondici.Jóga je cesta, na kterou se může vydat každý člověk bez ohledu na věk nebo zdravotní stav.

Mé tělo

Miládka Bartoňová

Ty prachu země, světlo dávných hvězd,

atome věčna oživený v tmách,

spojnice všeho, křižovatko cest,

slavím tvůj život ve všech podobách.

Jak závan křídel zpod blankytných par

zní chorál, který stále zpíváš jemně.

A jedno přání samo roste ve mně:

naslouchat ti. Jsi nejvzácnější dar.

Mé tělo, v tobě vzkvétá lotosový květ.

Mé tělo, moje hvězdo odvěká.

V tvém vědomí se rodí pro člověka

pravda, v níž trvá svět i antisvět.

Statue%20of%20Indian%20Goddess_edited.jpg
fotohandu.jpg

Něco málo o mně a mé cestě

Hanka Kloboučníková, cvičitelka jógy II. třídy 8.11. 1975, Plzeň

                                                                                                                                                               Hlubší zájem o cvičení jógy a její duchovní aspekty inspirovala moje první učitelka Kay Hackney ve Fairbanksu na Aljašce v roce 2003. Jóga se stala součástí mého života  a její blahodárné účinky jsem pociťovala i v době těhotenství. Zdravotnická profese, kterou jsem vystudovala mi nabídla možnost  léčebného využití jógy. V kurzu pro cvičitele jógy při Č.A.J. jsem si osvojila výukové metody pro dospělé a děti. Dále, v pokračujícím  studiu při Českém svazu jógy jsem prohlubovala své znalosti a získala oprávnění pro výuku jógy, které se věnuji od roku 2009 v Horšovském Týně. Moji duchovní oporou a inspirací v józe mi jsou všichni milí učitelé z o.s. Integrální jóga, kde přebíráme duchovní odkaz  PhDr. Milady Bartoňové a Mgr. Rostislava Hoška, kteří byli inspirováni učiteli sv. Satyanandou, sv. Gítanandou, sv.Višnudévanandou a dalšími. Pod hlavičkou Integrální jógy předcvičují např. Zdeněk Štička, Míla Sávitrí Mrnuštíková, nebo Irenka Báčová.Chtěla bych poděkovat některým žákům Jiřího Čumpelíka, kteří mi s láskou předávají vzácné znalosti v oblasti léčebné jógy a správného postavení a držení těla, kterými pak mohu pomáhat dalším.

Laughing Yoga

Kde cvičíme:

v krásných prostorách velkého sálu

Městského Kulturního Zařízení

​Nám. Republiky 105
346 01 Horšovský Týn

Kontaktovat mě můžete na:

606 859 489

  • Facebook

Děkujeme za odeslání!

bottom of page