Child's Pose

Mé lekce

 
Pilates Stretches

Hatha jóga pro pokročilé

čtvrtky od 17:30 do 19:00 hod

Toto cvičení je pro ty, kteří se s jógou již  někdy setkali a chtějí se posunout dál nejen v cvičení ásan, ale také v dalších stupních jógy, jako je pránajáma, hluboká relaxace nebo meditace. Každé cvičení začínáme úvodní relaxací a jemným protažením, které nám pomůže s přechodem z každodenního shonu k usebrání, ztišení a zjemnění celkového vnímání. Navazujeme ásanami s delší výdrží, pokračujeme dechovým cvičením a končíme závěrečnou hlubokou relaxací. Odcházíme odpočatí, osvěženi na těle i na duchu.

Meditation Class

Hatha, jemná jóga pro začátečníky

úterky od 17:30 do 19:00 hod

Toto cvičení je pro úplné začátečníky, ale i pro mírně pokročilé. Učíme se poznávat a respektovat limity svého těla. Dále se snažíme zjemňovat své vnímání, ztišovat svou mysl, ukážeme si správné postavení a držení těla. Uvolnění je pro mnohé začátečníky těžký oříšek, ale je velmi důležité. K tomu nám pomůže znalost základů správného dýchání. Odcházíme odpočatí, osvěžení na těle i na duchu.

Group Dance

Hatha, jemná ranní joga

čtvrtky od 9:00 do 10:30 hod

Toto cvičení je také pro úplné začátečníky i pro mírně pokročilé. Prohlubujeme své zkušenosti s poznáváním a respektováním limitů svého těla. Také zde se snažíme zjemňovat své vnímání a ztišovat mysl. Ukazujeme si správné postavení a držení těla. Prohlubujeme uvolnění a k tomu nám pomáhá znalost základů správného dýchání. Odcházíme odpočatí, osvěžení na těle i na duchu.

 

Jóga

 
svítání

Říká se, že jóga je způsob života, nebo také obratnost v jednání. Vychází z prastaré indické filosofie.

Královská cesta jógy má osm stupňů, které obsahují následování určitých etických postojů, cvičení ásan, pránájámu, tedy práci s dechem a energií, odpoutání smyslů, koncentraci, meditaci a konečné vysvobození z koloběhu samsáry, znovuzrozování. Další cesty jógy, které vedou ke stejnému cíli, jsou také karmajóga, bhaktijóga a džňánajóga.

Pravidelné cvičení jógy očišťuje naše tělo a udržuje dobrou psychickou i fyzickou kondici.
Jóga je cesta, na kterou se může vydat každý člověk bez ohledu na věk nebo zdravotní stav.

 

"Změňte svou mysl a změníte celý svět."

Norman Vincent Peale

„Mír pramení z vnitřku, nehledejte ho mimo sebe.“

Buddha

Statue%20of%20Indian%20Goddess_edited.jpg
 
handu portrét.jpg

Něco málo o mně
a mé cestě

Hanka Kloboučníková, cvičitelka jógy II. třídy 

8.11. 1975, Plzeň

                                                                                                                                                                           

Hlubší zájem o cvičení jógy a její duchovní aspekty inspirovala moje první učitelka Kay Hackney ve Fairbanksu na Aljašce v roce 2003. Jóga se stala součástí mého života  a její blahodárné účinky jsem pociťovala i v době těhotenství. Zdravotnická profese, kterou jsem vystudovala mi nabídla možnost  léčebného využití jógy. V kurzu pro cvičitele jógy při Č.A.J. jsem si osvojila výukové metody pro dospělé a děti. Dále, v pokračujícím  studiu při Českém svazu jógy jsem prohlubovala své znalosti a získala oprávnění pro výuku jógy, které se věnuji od roku 2009 v Horšovském Týně. Moji duchovní oporou a inspirací v józe mi jsou všichni milí učitelé z o.s. Integrální jóga, kde přebíráme duchovní odkaz  PhDr. Milady Bartoňové a Mgr. Rostislava Hoška, kteří byli inspirováni učiteli sv. Satyanandou, sv. Gítanandou, sv.Višnudévanandou a dalšími. Pod hlavičkou Integrální jógy předcvičují např. Ing. Zdeněk Štička, nebo Ing. Míla Mrnuštíková. 

Chtěla bych poděkovat některým žákům Jiřího Čumpelíka, kteří mi s láskou předávají vzácné znalosti v oblasti léčebné jógy a správného postavení a držení těla, kterými pak mohu pomáhat dalším.

 
Laughing Yoga

Kde cvičíme:

v krásných prostorách velkého sálu

Městského Kulturního Zařízení

​Nám. Republiky 105
346 01 Horšovský Týn

Kontaktovat mě můžete na:

606 859 489

  • Facebook

Děkujeme za odeslání!